השם איזמרגד
למה "איזמרגד תובנות שיווקיות”?
חיפוש שם לחברה החדשה שלי לקח זמן, והשם לא נולד בין רגע. ואז, ביום בהיר אחד, עשיתי סדר באלבומי תמונות בבית, וכשהסתכלתי באלבום התמונות מקורס חובלים, צדה את עיני תמונה של צוערי קורס חובלים, טרוטי עיניים מחוסר שינה, רועדים מקור, עומדים ליד סירת הגומי שלהם, עטופים בחליפות צלילה, בחוף ימה של עכו, בחודש ינואר 1986. היו אלו חבריי מהמחלקה, ולכל אחד מהם היה כינוי. הכינוי שלי היה – " גדי לאקי איזמרגדי "... (מפאת צנעת הקוראים, לא אציין את כינויי חברי לסירה...)
בום! איזמרגד! זה השם – אבן ברקת, אמרלד. אהבתי. ישר רצתי למחשב לראות מה כותבים על אבן האיזמרגד,
וכשקראתי את הנכתב עליה והמשלתי את הנ"ל לעולם העסקים, השיווק והמיתוג, היה לי ברור שזה הולך להיות שם החברה:

איזמרגד

אגדות רבות נרקמו סביב אבן האיזמרגד (אמרלד) והיו שמועות רבות על יכולותיה המיסטיות. נחשבה מאז ומתמיד לאבן המביאה מזל ושפע. היא מחברת את המשתמש בה למהות של טוהר, נקיון פנימי ואמת. מחזקת יכולות ניבוי וראייה על-חושית. מחזקת ומביאה הרמוניה למערכות יחסים תוך הרגעת רגשות סוערים. יכולה לחבר את האדם בצורה חזקה יותר ליצירתיות שבו. עוזרת למתלבטים בנושא כזה או אחר לקבל החלטה.
ואז חיפשתי הגדרה מתאימה. "ייעוץ שיווקי”? "ייעוץ אסטרטגי”? הרי כולם אומרים וכותבים את זה.
וכשהרהרתי על עולמות התוכן השונים בהם חייתי/שחיתי/נשמתי ב 15-השנים האחרונות, הדהדה בראשי המילה:

"אינסייט” (Insight) : תובנות

תובנה היא טיפ, לקח או המלצה מעשית לדרך פעילות הניתנת להכללה למצבים דומים נוספים. הידע הגלום בתובנה הינו ידע לא פורמאלי שהתגבש באחת משתי הדרכים הבאות: פסיבי - כתגלית או הבנה הנובעים מהתנסות (שלילית או חיובית) בתהליך עבודה, אקטיבי - תוצר של תהליך הפקת לקחים אישי או קבוצתי מצטבר. על התובנה להיות תמציתית ומפורשת. התובנה צריכה להיות מוסכמת ע”י מי שיעשו בה שימוש בעתיד.
התובנה צריכה להכיל ידע חדש ולא טריוויאלי. והכלל החשוב ביותר- על התובנה להיות מעשית. מילה שבה השתמשנו רבות בעת כתיבת בריפים, בהתייחס לתובנה הצרכנית הייחודית והרלבנטית בה ניתן לעשות שימוש מושכל בפירסום. תובנה זו הינה הבסיס הפסיכולוגי למערכת היחסים הרצויה בין הצרכן למותג. ידיעת התובנה הצרכנית, תגרום למסרים השיווקים שלך להיות אפקטיביים ולהשיג את מטרות הפרסום.
מכאן, הדרך להחלטה סופית לגבי השם וההגדרה היתה קצרה.  
 
 


יצירת קשר הרצאות כתבות ומאמרים מפת האתר פרטי התקשרות
 
.

 

 

אשמח לענות לכל שאלה ו\או בקשה.

  שם :
  טלפון :
  דוא"ל :

נושא :
       
     

גדי חייט
איזמרגד תובנות שיווקיות בע"מ
gadi@izmargad.co.il
סמטת הרימון 1, ת.ד 1019
בית חרות 4029100
טלפון: 054-7608082
פקס: 09-8666004

 

icomm בניית אתרים
         Izmargad © כל הזכויות שמורות